Ta strona używa plików cookies.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej akceptujesz takie działania. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o tym jak korzystamy z tych plików oraz jak zmienić ustawienia.       ROZUMIEM
AquaRD

Hydrogenerator wchodzi w fazę testów

Projekt Hydrogeneratora czyli miniaturowego generatora energii elektrycznej, opracowany i skonstruowany w ramach współpracy Politechniki Białostockiej i AquaRD rozpoczyna etap pierwszych wdrożeń w rzeczywistym środowisku produkcyjnym.

Skonstruowane urządzenie zaprojektowano w celu rozwiązania jednego z największych problemów związanych ze sprawnym i nieprzerwanym działaniem monitoringu  sieci przesyłowych w przedsiębiorstwach wodociągowych jakim jest zapewnienie źródeł zasilania aparatury kontrolno-pomiarowej w miejscach, dla których dotychczas nie było to możliwe (lokalizacje oddalone od źródeł zasilania lub lokalizacje w centrach miast niedostępne ze względu na zbytnie zagęszczenie infrastruktury podziemnej).

Pierwsze urządzenia instalowane będą w różnorodnych środowiskach co pozwoli na wdrożenie nowych typów pomiarów i rozwiązań technologicznych, które dotychczas ze względu na energochłonność były niedostępne. Wykorzystanie hydrogeneratora otwiera nowe możliwości monitorowania i kontroli sieci w tym m.in. zapewnienie transmisji w czasie rzeczywistym skutkujące lepiej działającymi modelami hydraulicznymi, a także rozbudową systemów telemetrii w celu optymalizacji działania sieci.

Już dziś wszystkich zainteresowanych możliwością przetestowania urządzenia, zapraszamy do kontaktu z Panem Sławomirem Kędzierskim  - Dyrektorem Handlowym AquaRD.

Badania nad Hydrogeneratorem przeprowadzono  w ramach projektu celowego współfinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Prototyp został wyróżniony za innowacyjność zastosowanego rozwiązania na targach Technicon Innowacje 2013 w Gdańsku.

AquaRD Sp. z o.o.© 2012 | All rights reserved.