Ta strona używa plików cookies.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej akceptujesz takie działania. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o tym jak korzystamy z tych plików oraz jak zmienić ustawienia.       ROZUMIEM
AquaRD

Kończą się prace nad manipulatorem

Dobiegają końca prace koncepcyjne i prototypowanie inteligentnego manipulatora do bezwykopowego serwisowania elementów infrastruktury sieci wodno–kanalizacyjnych, który powstaje w ramach współpracy AquaRD i Politechniki Białostockiej.

Opracowywane urządzenie stanowi odpowiedź na realne potrzeby naszych klientów w zakresie serwisowania elementów pomiarowych w urządzeniach pomiarowych przeznaczonych do zabudowy podziemnej.

Sprawdzone w różnych warunkach i stosowane od lat podziemne punkty pomiarowe sprzężone ze słupkami telemetrycznymi CellMAG stały się powszechną i dużo tańszą alternatywą dla komór podziemnych i jednocześnie podstawowym elementem pomiarowym w przedsiębiorstwach wodociągowych w całej Polsce.

W związku z koniecznością czasowych przeglądów i kalibracji m.in. przetwornika ciśnienia, AquaRD korzystając z doświadczeń swoich oraz swoich klientów, udoskonalił projekt wprowadzając opcję zabudowy dodatkowej rury inspekcyjnej oraz zaprojektował komplementarnego z nią robota pozwalającego na bezwykopowe serwisowanie czujników w celu ich okresowej kalibracji certyfikacyjnej lub wymiany uszkodzonych urządzeń jeśli zajdzie taka potrzeba.

Nowe rozwiązanie powoduje znaczący wzrost niezawodności urządzeń pomiarowych i eliminuje potencjalne koszty związane z serwisowaniem czujników pomiarowych, dlatego już dziś zapraszamy do rozbudowy systemu i kontaktu z Panem Sławomirem Kędzierskim  - Dyrektorem Handlowym AquaRD – w celu pozyskania odpowiedniej dokumentacji technicznej.

Projekt „Prototyp inteligentnego manipulatora do bezwykopowego serwisowania elementów infrastruktury sieci wodno–kanalizacyjnych” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

AquaRD Sp. z o.o.© 2012 | All rights reserved.