Ta strona używa plików cookies.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej akceptujesz takie działania. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o tym jak korzystamy z tych plików oraz jak zmienić ustawienia.       ROZUMIEM
AquaRD

Prace badawczo-rozwojowe AquaRD oceniono w Gekonie

Miło nam poinformować, że wniosek aplikacyjny naszej firmy dotyczący finansowania prac badawczo-rozwojowych przeszedł kolejny etap otrzymując pozytywną ocenę merytoryczną i zakwalifikował się do dofinansowania w ramach programu Gekon pokonując kilkaset konkurencyjnych projektów z Polski.

Zbierane od 11 lat funkcjonowania firmy wiedza i doświadczenie w zakresie ograniczania strat wody w sieci wsparte bliską współpracą z dotychczasowymi klientami i dodatkowo wzmocnione środkami zewnętrznymi zaowocowały powstaniem koncepcji produktu „Cumulus Correlation”.

Pozytywnie oceniony wniosek aplikacyjny obejmuje prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych, a następnie prac wdrożeniowych w zakresie innowacyjnych technologii proekologicznych w sferze dystrybucji wody.

Głównym celem projektu jest opracowanie zintegrowanego systemu monitorowania i wspomagania zarządzania sieciami wodociągowymi, który pozwoli na pozyskanie kompleksowej wiedzy o bieżącym funkcjonowaniu sieci w oparciu o pozyskiwane w czasie rzeczywistym dane z aparatury kontrolno-pomiarowej.

Gekon (Generator Koncepcji Ekologicznych) jest pierwszym w Polsce programem branżowym
w dziedzinie działań proekologicznych, który wspiera projekty z sektora prywatnego nakierowane na przeprowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych oraz wdrożenie innowacyjnych technologii proekologicznych wychodząc naprzeciw wyzwaniom określonym w unijnej strategii Europa 2020 i Średniookresowej Strategii Rozwoju Kraju Polska 2020. Przygotowaniem i realizacją programu Gekon zajmują się: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Więcej informacji znajduje się na dedykowanej stronie internetowej Programu Gekon.

AquaRD Sp. z o.o.© 2012 | All rights reserved.